יצירת קשר

הצטרפות

בחר
בחר
בחר

- 39 -

באמצעה של שנה טרופה מצאתי לי זמן לפתוח לכן מגירה חד פעמית, בתוך טרפת העבודה על האתר החדש של המגירה, מאמינה שכמו תמיד תמצאו רק תוכן מועיל , מקדם ומעשיר.

- 38 -

התוכניות של כולנו השתבשו, עד כדי כמה, זה כבר עוד ענין. אולי רק כדי להוכיח לי אישית שלא כל מה שאני מתכננת, יקרה בסוף. הנה נפתחת עוד מגירה, עדיין בקונספט הותיק והמוכר, אבל איזה מבנה חדש אנחנו מכינים לה, יש מה לחכות. מה יש לנו הפעם? פרויקט נדל"ן הדרא- משתפת שרה פוגל. חוברת הנני- משתפת חיה היימן. מיזם כרזות הפטרה מנחם

- 37 -

רציתי להגיע למספר עגול כדי שיהיה יפה ומתואם בדיוק. אבל בסוף החלטתי שלא מתאים להתעכב  הכל יתקבל בהבנה שמדובר במערך המופלא הזה 'המגירה'. מתרגשת. זהו הפוסט האחרון שתראו ב'מגירה' במתכונתה הנוכחית ובנראות הזו. בימים אלו ממש חברנו לצוות מדהים שהולך להרים פרויקט מדהים של אתר חדש למגירה, השראה בכל המישורים. החל מהמגירה 38 אנחנו שם. נתראה.

- 36 -

תופסת אתכן בזמנים טובים, אני מקוה. בכלל ליל שישי הוא תמיד משהו טוב, כך זה אצלי. תהנו.

- 35 -

מגירות וערבי פסחים זה שם נרדף. איזה יופי שמצאת לך זמן להתפרגן ולפתוח אחת כזו ולאו דוקא בקונספט של נקיון, אלא דוקא במה שיש אחריו או ברגע של אתנחתא. אורטל מחברת אמהות וילדות ללב ולאמת, מיכל הוציאה את הבלתי יאמן לאור במגזין מודפס, רונית מציעה לך לראות עוד ואני מציעה לך סט חדש 🙂

- 34 -

במגירה הזו הבאתי לכם פשוט לראות, לשמוע ולהגיע לתובנות, לקחת אותם הכי רחוק שתוכלו, גם אם לא כעת חיה בטווח העתידי, כבר עשיתי משהו. במהלך החודש האחרון השתמשמתי בחיבורים האלה ו- יצאתי, היה נפלא. במגירות הקרובות אשתף בתוצר. לראות- כשחברה ותיקה סיפרה לי על הנסיעה שלה לשבוע העיצוב בפריז ועל הרצון שלה להביא את המסקנות לציבור, ידעתי שזה כאן. תראו בעצמכם. לשמוע- במישור הפיזי תראו כאן יצירה אמיתית שממש משמיעה את קולה.

- 33 -

דברים משמעותיים כל כך בתחום שלנו קרו כאן שאני ממש מרגישה אדם חדש, יצאתי למסעות מרגשים בשני מישורים שמקיפים אותי לאורך כל חיי המקצוע, האחד עוסק בהעברת המקצוע הלאה, לתלמידות (לא משנה הגיל) והשני עוסק בטייטל האישי, של מיון, החלטה ומיקוד בפועלים הרבים שאני עושה. לעסוק בחדשנות זה חלק בלתי נפרד מאישיות המותג שלנו ופגשתי בה החודש בשלשה רבדים. מפגש סדנה מרגש עם אפרת יפה שפשוט שפכה אור על ייצור חדשנות בקבוצה, איך מגיעים אליה עם תאורית 'הצמוד האפשרי', מדהים. הגעתי למחוזות אחרים בעולם, להרגיש השראה בבוסט רציני, להסתובב בפינטרנסט, לראות ולמיין תובנות חדשנות וענין. ואם שאלתם על התייתרות עם המעצבים בעתיד הלא רחוק, הקרוב והבינה, חדשנות דיגיטלית. שתי נקודות שהגעתי אליהן אחרי שיח, שאלות ודיונים בנושא- היכולת העיצובית תקפוץ בכמה רמות והמערך הייחודי, בעל חשיבה תהליך ומחקר, יהווה את מרכז הבמה.  ובאו תחשבו על ציר ההיסטוריה, ממש כמו בעידן טרום התוכנות הגרפיות שעולם העיצוב שאל, לאן? ועד כמה נייצר דברים ייחודים ולכולם יש כבר PS על המחשב, כיום, אני לא צריכה להסביר לכם עד כמה התפוקה שונה מחד לשני בשימוש באותה תוכנה בדיוק. אנחנו פשוט בפתח  עידן חדש, מרגש, מסקרן, תפתחו עיניים ותלמדו לזנק איתו הלאה, רק הלאה רחוק ככל יכולתכם.

- 32 -

מול עולם משתנה במהירות מסחררת, מול הבלתי צפוי והכאילו ידוע, האדם מחפש את השקט. את המקום היציב, המוכר, הבטוח. במקום בו הוא יפגוש סביבה מוכרת, חברים ישנים טובים והרבה נינוחות וחמלה, ממש כמו אז, כשנולד לעולם. בשיתוף מעורר מחשבה נוכל לגעת בשולי המגמה.

- 31 -

חזון המגירה הוא זה שמוביל אותי וכשאני מסתכלת אחורנית על שידת המגירות העמוסה שהתהוותה כאן, רואה שהגעתי למקומות חדשים שאפילו לא דמיינתי לקח אותי למקומות הכי רחוקים היבא אותי לאן שהיא היום, זה מדהים. לא ידעתי לאן זה יגיע. אבל ידעתי שזה יגיע ובגדול, בענק, ביצירה אמיתית מתפרצת, שהשמים הם הגבול. רק הם הגבול אצלי.

- 30 -

מגירה במספר עגול כל כך, חייבת להביא בשורה. משהו אחר אמיתי שעוד לא היה, שעונה על הצרכים בדיוק כמו ש'המגירה' יודעת לתת. אז אם אתם מעצבים עם ניצוץ-זיק בעיניים, כל ההוויה שלך היא עיצוב אמיתי ייחודי, לפתח, להתקדם לעשות אותו טוב באמת. מזמינה אתכם להגיש מועמדות ולבדוק התאמה. אני רואה את זה כמיזם פורץ דרך, ה_דבר הבא.

- 29 -

אז הנה אתם כאן להרחיב תחומי דעת, אני בטוחה. במגירה הזו תוכלו למצוא תחומי השכל וידע בערוצים שונים: פרינט הפקה מושקע, דיגיטל תדמיתי יוצא מריבועים, עיצוב אריזות בינלאומיות ומימוש פיזי של כל כולכם בביקורי תערוכות. מוזמנים לפתוח את המגירה 🙂

- 28 -

תמוז. של קיץ, של ירושלים, של קצב ושל התרגשות. מגירה עמוסה כמעט להתפקע 🙂 חויית תוכן מעל לזמן ובתוכו.

- 27 -

זה שהמגירה הזו נפתחת, ועצם העובדה שאתם מצליחים להכנס לתוכה לפתוח ולסגור כאוות נפשכם, זה לא מובן מאליו. לפני יותר מחודש התחילו להגיע אלי הודעות התראה מחברת האיחסון על קיום של פעולות זדוניות ב'מגירה' היקרה הזו. בתוך מספר שבועות היא ננעלה טוטאלית לכניסה, הן ברמת העריכה והתוכן והן מהצד שלכם, אי אפשר היה להכנס, לצפות ולראות כלום, א י ן מ ג י ר ה. לא אלאה, שורה תחתונה אחרי דרכי חתחתים היא קמה על רגליה מחדש ומתנוססת בגאון, להמשיך ולכונן את החזון והמטרה לשמה היא באה לאויר העולם. קדימה- פותחים מחדש את המגירה.

- 26 -

פותחים את החודש העסוק ביותר בשנה, חודש ניסן, עם כמה רגעים של אקטואליה ושאר רוח. דוקא עשיה ללא תמורה, עם חזון ומטרה ויעד שמקדם בפן האישי ומתרחב במעגלים אינסופיים, שאין איש ידע לעולם עד היכן הם משליכים, הלאה.

- 25 -

פרויקטים מעוררי השראה, זו הכותרת במגירה העשרים וחמש וזו לא קלישאה. יצא לי לשוחח לאחרונה עם חברה קולגה שלי בכובעי השונים, היא אמרה לי משפט שעצר אותי, אין לך מושג עד כמה ‘המגירה’ היא נושא מדובר בפורום שלנו, בקרב התלמידות בהווה אותם אני שולחת לראות ולקבל השראה, בתחום העיצובי כמובן ובאופן ההגשה והסבר התהליך. התהליך למעשה הוא הנקודה שלשמה ואיתה אנחנו מתקדמות בתחום המקצוע שלנו.

- 24 -

פתיחת המגירה מלווה באקורד של קצב מאסיבי ביצירה וקריאייטיב, היכולת להצליח ולהתרחב להגיע עד קצה גבול היכולת ובו זמנית ליצור כמה דברים ביחד, היא מופלאה. מקומות שמעולם לא חלמנו להיות שם, פתאום הופכים להווה ומציאות ומי שטעם יודע… אלו הם תובנות העיצוב שעלו בי החודש.

- 23 -

חודש שנשמע ונתבשר בו בשורות טובות.  ניוז ערני הוא הדבר הבא שיהיה כאן. ואיך תרגישו את זה? אשתדל לסקור מידי פעם עידכונים חמים בעיצוב. כפי שכולנו יודעים הדברים חמים ובועטים, השינויים מתרחשים כל העת וצפים על פני השטח, רק צריך למצוא. אז הפעם בהתאם לתקופה, ההתיחסות הרבה היא על תחילת השנה האזרחית. המומנט הזה מייצר הרבה חשיבה על מה שהיה ועל מה שיהיה, לקחתי לדרך>>

- 22 -

כמו בכל תחום כאשר מגמה מתחלפת היא הולכת לקיצון (ואח"כ מתמצעת, או שנשארת בעמדתה ואז הקיום שלה הוא ענין של טרנד שדועך יחסית מהר) וכעת אפשר למצוא את המנעד השני של הצבע: עיפוץ ועכירות שהם למעשה היפוך הרווי. בנוסף יש כאן גם את ההבט האקטואלי והשינוי שחל בקוסמוס כולו, התשוקה והשאיפה לטבעי, לרגוע, ליציב בכל הלא נודע. קבלו טעימה מהמגמה ההולכת וצוברת תאוצה.

- 21 -

שגרת החורף המדהימה שנותנת לנו אופציה לתפיסת עומק לכל פרויקט שנגשים אליו, ממש כמו זרע שנטמן באדמה הלחה והטובה. יש משהו בשגרה המבורכת הזו , המסוגרת בארבע אמות מחוממות שעושה לנו רק טוב, ממש כמו אוכל מנחם ומשביע ביום סגרירי ורטוב.

- 20 -

היו תוכניות מרגשות למגירה 20, ממש דמיינתי איך זה הולך להראות. מתיחת פנים קלה, עדכון גרסה ללוגו וכמובן השקת האתר הרשמי של 'המגירה'. אז הנה היא ה'המגירה' 20, אותה מגירה מוכרת באותו מארז בדיוק. כי לא הכל תמיד הולך לפי התוכניות, קצת קשה להכיר בזה, כי רמת המקצוע אצלי לא נותנת לפספוסים מהסוג הזה להיות, אבל הנה ההוכחה שזה קרה. מאמינה ומקווה שבאחת המגירות הקרובות, כבר התוכניות יתממשו וזה לא יהיה במספר חגיגי, עגול ומרגש, אלא דוקא באמצע משהו שגרתי, שובר שגרה. ביננו, מי נמצא בשגרה היום?! שיצביע.

- 19 -

מגירת חודש אלול תמיד מרגשת. סופ שהוא עם ריח התחלה של משהו אחר, חדש ומסקרן. עם תפילות לשנה מוצלחת, משגשגת ופורייה בעז"ה. אז בבינהזמנים לקחתי חופשה מעשיה, הטענתי מצברים ועכשיו יש הרבה דלק להמשיך להניע. המגירה הפעם רלוונטית מתמיד וזה מה שאני אוהבת. אנחנו בסימן של למידה, מכל זווית והבט, זה מעניין איך מתגבש קונספט בלי שתכננתי בכלל. רק קחו את הזמן, יש כאן הרבה מהסוג הזה.

- 18 -

על הבוקר הראשון בחודש, פתחו את המגירה, חודש מבורך. מגירות שמשתבחות, זה מה שקורה כאן. בלי שאני רוצה בכלל, זה פשוט קורה, כולנו מרווחים מהענין. המציגות, אתם כמובן וגם אני :). חייבת לציין למי שלא ראה ושמע על 'תוכניות המגירה' שהתחילו לראות אור, כל כך הרבה חומר אני רוצה לתת לכם, אבל מתאפקת ובונה אז זה נדבך אחר נדבך ללמידה אפקטיבית ונכונה. יהיו תוכניות המשך (כמו זו שהתחלתי בתוכנית הקודמת ובזו שתבוא באמצע החודש) ויהיו תוכניות עצמאיות.

- 17 -

אז הפעם כבר בשבוע של תחילת החודש הקודם התחלתי להתעסק עם המגירה והבאתי הפעם סולת מנופה לגמרי, החומרים הופכים להיות משובחים ומשתבחים, ממש כמו יין טוב.

- 16 – בונוס! -

כן, 'המגירה' באמצע החודש, הרלוונט עושה לכם את זה. תובנות ואוספים אקטואלים, איך לא על הקורונה. כן, אותה קורונה שמוציאה והוציאה מאיתנו מה שלא חשבנו שקיים, שמוציאה מאיתנו רק טוב עם הרבה חסד. כשהכל התחיל כמו כולם חשבתי, איך נשרוד את זה, פרק זמן בלתי ידוע, עם כולם בבית ועבודה על מעל לראש. אבל לאט לאט נכנסנו לשיגרה, מיוחדת, מבורכת.

- 16 -

מפתיע עד כמה שהזמן שלנו גמיש… עם כל המצב ההזוי הזה שכולם אצלי בבית (עדיין) ושאני חולשת על כמה פרויקטים בבת אחת, הצלחתי להגיע למגירה עם שיתופים מקצועיים. בטוחה שתהנו ותנו תגובות חמות ליוצרים, מחכים לזה.

- 15 -

היו לי כמה רעיונות והצעות לשיתוף במגירה הנוכחית, אבל אני חיפשתי דווקא את המשהו שעוד לא נברא. שיהיה הכי אקטואלי שיכול להיות.

- 14 -

פלטפורמת 'המגירה' היא איננה בלוג, ובכוונה. אבל  אלו הם התחושות שעלו בי מהתגובות שלכם, מהשאלות, מהתענינות "אולי פיספסתי ולא קיבלתי" "אין עוד חומרים כאלה" "מחכים…" רוצה רק לספר לכם שתוכנית 'המגירה' בעז"ה תמשיך כל עוד אני אהיה בתחום העיצוב, את הקצב לא תמיד אני קובעת, לפעמים ממש אין אפשרות להצליח להגיע גם אליה (אל תשכחו שהמיזם ללא כל מטרות רווח והכנסה), אבל- כל הזמן היא עומדת מולי ותובעת.

- 13 -

נותנת לכם הצצה לפרויקטים מרתקים שעבדתי עליהם ובמקביל יש גם שלשה שיתופים מרתקים – אורחות של כבוד.

- 12 -

אז הוא כאן, הקיץ, הקייטנות, התמרון הגדול של השנה. זה המכלול הכי מורכב על הרצף השנתי. כששואלים אותי בהרמת גבה; עכשיו את בחופש, אז מה את כל כך עסוקה? אני תמיד אומרת – אני ממש לא בחופש, הכי לא בחופש יותר מכל השנה.

- 11 -

כשעיצוב עוטף אותנו זו כבר דרך חיים. בשנה שעברה נתבקשתי לעצב בית, שמעתם נכון. לפני כשנה וחצי עשיתי גם שלוחה לעיצוב המוצר. עיצוב הוא דרך חיים בשהיסודות קימיים מוציאים אותם בכל מקום, בכל תחום. אני לא קוראת לזה הסבת מקצוע וגם לא מתיימרת להפוך עכשיו למעצבת פנים, אבל כשזה נמצא אצלנו- זה נמצא!

- 10 -

היי, שניה אני כותבת 'המגירה 10' וזה עושה לי וואוו, 'המגירה 10', כן כבר עשר פעמים נשלחה אליכם המגירה, מחכימה, מעשירה מלמדת ומקדמת. התחברתם- "מחכים לה". התענינתם – "למה היא עדיין לא הגיע (להתייאש?!)" אני אומרת ממש לא! שלחתם פידבקים חמים – חשוב. נותנים לי להבין את העוצמה שלה בעצם, את התהודה שהיא עושה, את המטרה לשמה היא נולדה. עשר זו באמת סיבה לחגוג ועוד בחודש של חגיגות, תזמון מושלם.

- 09 -

הצלחות בכל תחום מגיעות רק מהיכולת והידיעה שאנחנו יכולים, מהשאיפה לנסיקה, רק ככה אפשר לעוף. "יש לך כנפי רוח- כנפי נשרים אבירים"

- 08 -

ראש חודש שבט תמיד מביא איתו ריגוש, בין אם אנחנו בעיצומו של החורף והכפור, ובין אם זה תחילת הצמיחה והנצת השקדיה, משהו באויר קורה. השגרה נצבעת בגוון של וורוד, אפילו שבעייני השגרה אף פעם לא אפורה, ואפילו מועדפת על פני השוברים אותה. אני בעיצומו של תהליך ואתם שותפים בו. לתהליך הזה קוראים – צמיחה.

- 07 -

החלטתי שבמגירה הזו אתן לכם את ההצצה לנושא ואת התובנות הללו בכתב, ולא רק דרך הרצאה (בקורס או בסדנה) חושבת שיכול להועיל לכולנו מאאאדד!!! במהלך הזמן אשמח אם תעלו לפרום של המגירה יצירות שלכם שנעשו על "סרגלי העזר" של יחסי פיבונאצ'י.

- 06 -

מעולם לא חשבתי איך מיזם 'המגירה' יתפתח ויתרחב כל כך 🙂 הממצאים הללו מוכיחים לי פעם אחרי פעם את המענה הנפלא שהיא נותנת לכם,עם המעצבים. רוצה לשתף אתכם קצת אל מאחורי הקלעים, מוזמנים >>

- 05 -

אחד הדברים שאני אוהבת לאסוף לי למגירה, הם פרויקטים לא שיגרתיים. לא עוד עיצוב ועוד סטנדרט אלא דברים שפותחים את הראש והופכים אותו לגדול.

- 04 -

כיף להכנס שוב לטרנס של המגירה. הניוזלטר יוצא עכשיו מעט אחרי הזמן הקבוע שהועדתי לו בהתחלה, תקופה עמוסה בחיים. בכל אופן לא מוותרת ו"נלחמת" ממש לפתוח אותה שוב ושוב כדי לתת לכם את הכלי המקצועי והמחכים הזה.

- 03 -

שמחה שוב לפתוח את ה'מגירה' ולשתף אתכם בתהליכים מקצועיים. אין כמוהם כדי לעזור לכולנו להתקדם בזירה האבסטרקטית הזו ששמה עיצוב. אם כבר אבסטקרט, נקודה חשובה :

- 02 -

איזה כייף שאתם שותפים לתהליך, כן זה ממש תהליך מה שנהיה כאן. אודה על האמת, לא ציפתי לכזו הענות גבוהה לניוזלטר. הוא מונה כבר כמה מאות מכובדות, וזה גורם לי יותר להעריך את הצורך הנואש במצרך הזה, הציבור רוצה לשמוע, רוצה להחכים, אנשים, זה אתם!!! קחו את כל הפידבק, אני מודה.

- 01 -

שמי שרה דויטש מעצבת גרפית ומורה לעיצוב גרפי בכיתות העל תיכוני. יוזמת את המערך פורץ הדרך של הקורסים הוירטואלים שיצא להשקה חגיגית בחורף תשע"ח וכבר מעל חמישים משתתפות נהנו בו במקסימום האפשרי. בבעלותי עסק אמנותי בעל ערכיים טיפוגרפיים ועיצוביים תחת השם 'אותיות +'.

המגירה החודשית

הרשמה לקבלת 'המגירה'

נשמח לשמוע אותך
מה השאלה?

נשמח למשוב

מה דעתך על האתר?

אודות
המיזם

'המגירה' מהווה במת השראה עבור מעצבים ויוצרים מקצועיים, החולקים תהליכי עיצוב מרתקים הכוללים מחקר, תובנות ותוכן בלעדי. ההשראה ההדדית שואפת לעורר למידה ושיח משמעותי ולעודד שיתופי פעולה.

אידיאלים ומטרות

* עידוד מחקר עיצוב, נקודות מבט רחבות וחשיבה עצמאית.
* קידום העשרה של עקרונות עיצוב וחדשנות
* הזדמנות חשיפה ליוצרים בתעשיית העיצוב
* צמיחה קולקטיבית ומקום למשוב מקדם.
* הרחבת מעגלי הקהילה באמצעות היכרות ושיתופי פעולה.

צוות המיזם:
יזמות וניהול: שרה דויטש, מעצבת ומרצה לעיצוב גרפי
רואה חזון כמנוע ועיצוב כדלק.
ניהול מקצועי: נעמי הרוש, מעצבת חווית משתמש.
פיתוח האתר: רבקי גולדוסר, מפתחת אתרים אוטודידקטית
עם ביצועי עבודה מהירים ומרשימים.
אפיון: שילת בוקר & רחל רוט-קליקשטיין, בוגרות לימודי
תקשורת חזותית שעשו מקפצה אדירה.
עיצוב: שרה דויטש, רחל רוט – קליקשטיין, שילת בוקר
תשתית אתר: בתי וייזר, הרתמות מופלאה ללמידה וביצוע.

פונט דיסקורדיה: בחסות הפונטיה

המגירה החודשית

הרשמי לקבלת 'המגירה' החודשית

המגירה החודשית

הרשמי לקבלת 'המגירה' החודשית